Patikėkite savo artimo žmogaus globą mums!

Pradžia / 2018-03-23 Diena Rygoje

2018-03-23 Diena Rygoje

Š. m. kovo 23 d. grupelė Jurdaičių socialinės globos namų gyventojų, lydimi socialinės darbuotojos Irinos Dargienės, vyko į Rygą – Latvijos sostinę bei didžiausią Baltijos valstybių miestą.
Išvykos metu aplankėme Rygos nacionalinį zoologijos sodą – didžiausią ir seniausią zoologijos sodą Baltijos šalyse, kuris 1912 m. buvo įkurtas didžiausiame miesto parke Mežaparks, esančiame Kišezers ežero pakrantėje ir užima beveik 20 ha plotą. Čia gyvena daugiau nei 400 rūšių gyvūnų, iš kurių daugiau kaip 40 rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Apsilankę pamatėme Žirafų namus – plačiausią ir moderniausią tokios rūšies statinį Europoje, grožėjomės flamingais, beždžionėmis, tapyrais, kupranugariais, lemūrais ir dar daugeliu kitų gyvūnų.
Vėliau pasivaikščiojome po Rygos senamiestį – istorinį ir geografinį Rygos centrą, esantį dešiniajame Daugavos krante. Vaikščiodami po senamiesčio nugludintais akmenimis grįstomis gatvelėmis pamatėme įvairius viduramžių architektūros paminklus: Latvijos prezidentūros pastatą, miesto rotušę, Rygos pilį, aplankėme Latvijos architektūros muziejų. Gyventojai grįžo kupini puikių įspūdžių ir geros nuotaikos.

Atnaujinta: 2018-03-26

Scroll Up